Parafia

Aktualnie w naszej parafii działa wiele grup o różnym charakterze.

Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników
25 osobowa wspólnota żyjąca duchem św. Jana Bosko. Śniadania dla dzieci po Roratach, opieka nad dziećmi w oratorium to niektóre inicjatywy podejmowane przez Salezjanów Współpracowników. Spotkania odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca. Koordynatorką Lokalną jest Pani Marta Budzeń, a Delegatem ze strony Zgromadzenia Salezjanów jest ks. Zbigniew Szymerowski.
Służba Liturgiczna – grupa chłopców, którzy razem z rodzicami chcą bardziej odpowiedzialnie traktować sprawy wiary. Tworzą ją lektorzy, ministranci starsi, młodsi oraz ci, którzy dopiero się przygotowują do tej służby. Obowiązkowe zbiórki formacyjne dla lektorów i przygotowujących się do tej posługi w poniedziałki o godz. 19.00, dla ministrantów w poniedziałki o godz. 16.00 oraz dla kandydatów we wtorki o godz. 16.00. Opiekunem Służby Liturgicznej jest Ksiądz Mateusz Krzywda SDB. Jest też niewielka grupa Ministrantów Seniorów, którzy zostali przyjęci do Stowarzyszenia Byłych Wychowanków Salezjańskich. Zapraszamy serdecznie także innych Panów, którzy byli kiedyś Ministrantami w naszej parafii.
Oratorium Młodzieżowe. To grupa młodych ludzi, uczących się, studiujących i pracujących spotykających się, w czwartki i piątki, po Mszy świętej dla młodzieży, która sprawowana jest w piątki o 19.00. Zaś poprzez radosne spotkania umacniać więź między sobą, co owocuje zaangażowaniem w pracę dla dobra dzieci np. podczas półkolonii, które są organizowane w parafii.
Żywy Różaniec to grupy Pań i Panów oraz Młodzieży wspólnie odmawiających modlitwę różańcową. W naszej parafii jest 26 Kół Różańcowych.
Oaza Domowego Kościoła to rodziny naszej parafii, które przez pogłębianie żywej wiary i przyjęcie Chrystusa jako swego Pana i Zbawiciela w życiu osobistym, chcą kształtować życie chrześcijańskie w swoich rodzinach, a także dawać o nim świadectwo.
Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa należą tu osoby, które przez osobistą adorację wynagradzają Sercu Jezusowemu za grzechy i zniewagi osobiste i społeczne wyrządzane przez chrześcijan.

Stowarzyszenie Krwi Chrystusa – około 35 osób czcicieli Najdroższej Krwi Chrystusa przelanej za nasze zbawienia na drzewie Krzyża.

Parafialny Zespół „CARITAS”. Jest to Zespół Charytatywny, który chce jeszcze bardziej objąć troska duchową i materialną parafian najbardziej potrzebujących. Tworzy go, jak na początek, kilkanaście chętnych osób. A one, jak zawsze ośmielają się pokornie liczyć na ofiarne serca naszych Czcigodnych Parafian. Przy końcu sierpnia ubiegłego roku Parafialne Caritas zorganizowała „Piknik Rodzinny” z zabawami dla dzieci i niespodziankami.

Chór Parafialny – opiekunem i prowadzącą ten zespół parafian jest Pani Organistka mgr Lidia Mazur. Próby chóru odbywają się dwa razy w tygodnie; we wtorki i piątki, po wieczornej Mszy świętej. Chór coraz częściej swoim śpiewem uświetnia świętą liturgię w naszej wspólnocie parafialnej. Wciąż jednak zapraszamy chętne osoby; Panie i Panów, z dobrymi głosami, do zasilenia śpiewaków.

Oratorium św. Jana Bosko – zaprasza po południu dzieci, które oprócz rozrywki mogą skorzystać z korepetycji i nauki śpiewu.

ODPUSTY w NASZEJ PARAFII w roku 2015:
1 maja – odpust w kościele św. Józefa (w Rynku)
3 lipca – odpust w kaplicy filialnej w Nowej Kuźni – Najświętszego Serca Jezusowego
15 sierpnia – WNIEBOWZIĘCIA N.M.P. – ODPUST PARAFIALNY-(kościół M. Bożej)
20 listopada – odpust w kaplicy filialnej w Pasterniku -Chrystusa Króla Wszechświata