Chór Parafialny

Chór parafialny pod kierownictwem p. Lidii Mazur już siódmy rok uświetnia swoim śpiewem wszystkie uroczystości i święta kościelne, a także święta państwowe. Jest to chór 4-głosowy liczący 36 osób.

Przez te siedem lat swoim śpiewem ubogacił Msze św. w wielu sąsiednich parafiach np. Chocianowcu, Trzebnicach, Parchowie, Jakubowie, Pogorzeliskach, jak również w parafiach nieco odległych np.Legnicy (kościół św. Jana), sanktuarium w  Krzeszowie, Bukowicach, Miłoradzicach, Raszkowie. Największym przeżyciem dla chórzystów był wyjazd do Lwowa i uczestnictwo we mszy św. łącznie z oprawą muzyczną w katedrze lwowskiej, oraz uczestnictwo (również na Ukrainie) w parafii salezjańskiej w Przemyślanach, gdzie mszę św. odprawił ks. proboszcz Zbigniew Szymerowski.

Chór brał udział również w wielu przeglądach chórów i zespołów śpiewaczych m.in. W Legnicy, w Przemkowie, jak również corocznie uczestniczy w warsztatach muzycznych Cecyliada. W ubiegłym roku chór nagrał pierwszą swoją płytę z kolędami, które były wykonywane i nagrywane w kościele Wniebowzięcia NMP w Chocianowie. Nadal zapraszamy do chóru zarówno panie jak i panów z pięknymi głosami. którzy chcą służyć swoim śpiewem Panu Bogu i naszej parafii.